Kapitola 1 - 17 hodin

24. března 2007 v 19:14 | Jakub Jezdinský |  Horatio Hart
Začátek bude lehce netradiční, ale v dalších kapitolách se vše vrátí do starých kolejí. Takže se prosím moc neděste, za komentáře budu jedině rád...
V hlubokých lesích Caplundské provincie, na říčce, která líně protékala malebným krajem, ležela vesnička s přibližně 500 obyvateli, co se převážně živili dřevorubectvím, kamenolomem a farmářstvím na pitoreskních políčkách. Jmenovala se Andělský Brod. Byla lehce odřízlá od okolí, ale kompenzovalo to množství cestovatelů a karavan, kteří denně procházeli po rušné obchodní cestě, která tudy vedla. Andělský Brod je také už po několik staletí místo, kde žije rod Hartů. Není to žádný urozený klan, jsou to generace dřevorubců a kameníků, živící se poctivou prací, bez nejmenších námitek, lopotící se, se zpocenou tváří za mizerný plat nelidskou pracovní dobu.
Řemeslo v současné době řídí nejstarší příslušník rodu, Albert Hart za psychické podpory své ženy Shelley. Společně zplodili dva schopné a statné syny. Randolpha a Rudolpha. Rudolph je spíše samotář a do nějakých svazků se příliš nežene, zato Randolpha nelenil. Ve svých 25 se oženil s Rachael Connorovou a vychovávají spolu děti jako na běžícím páse. Desetiletý Harold jde pevně v otcových stopách a roste z něj mladý schopný pracant. Na pětiletém Hughovi zatím přílišná horlivost k práci vidět není, ale všichni doufají, že do ní vyroste. Randolph a Rachael ovšem nelenili a vypadá to, že na cestě je potomek další. Což mě přivádí k malému problému, jímž zrovna Rachael trpí.
"Praskla mi voda."
Randolph zmateně vzhlédl od snídaně a pohlédl na svou ženu. Ta si jen netrpělivě odfrkla.
"Budu rodit. Dojdi pro Shelley, hned." A luskla prsty.
Randolph zamrkal a vyskočil na nohy. "Tak si zase sedni," řekl své ženě, "nic nedělej a já tu hned budu." Vyběhl z domu a sprintoval přes náves. Rachael si oddychla a s námahou se položila na slaměné lůžko.
"Mami, co se děje, kam táta běžel?" Malý Hugh se starostlivě díval na matku, zatímco Harold, který už zřejmě věděl oč běží s klidem kousal mrkev a vše sledoval s nadhledem. "Půjdeme ke strejdovi Christopherovi abychom tu nepřekáželi. Dejte nám vědět až to bude venku." Matka Harolda pohladila po vlasech a přikývla. Hugh se smutně otočil a oba odešli. Rachael zhluboka oddychovala a přemáhala nastávající bolest. Dalo by se říct, že si už po druhém porodu zvykla. Dveře se rozrazili a přikulhala stará žena. Letmě se podívala Rachael pod sukni a obořila se na Randolpha, který přiklusal za ní. "Než zase utečeš do hospody, jako minule, tak připrav čisté látky a dej vařit vodu. Tohle bude na dlouho, ještě nejseš dostatečně roztáhlá." Rachael si povzdychla a čekala na další kontrakce.
Ráno pomalu přecházelo v poledne a k Hartovým neustále někdo chodil vyzvídat jak to vypadá. Randolpha už pěkných pár hodin neviděli a Rachael měla špatný pocit, že než tohle skončí bude opilý jak dobytek. Shelley Hartová trpělivě seděla u postele a popíjela čaj. Neustále si něco broukala a v přestávkách Rachael uklidňovala, nebo ubezpečovala svými moudry. "U prvorodiček tohle trvá někdy i půl dne, ale po tvých dvou klucích by to mělo trvat asi pět hodin, všechno je v pořádku. Chceš napít?" Rachael si utřela pot z čela a přikývla. Otevřeli se dveře. Randolph nejistě pozoroval svou matku a ženu. "Tak jak to vypadá?" Na tváři se mu mísila rudá barva způsobená přehrštelem alkoholu a bílá barva způsobená strachem o ženu.
"Vypadá to, že v sobě máš už nejméně šest kousků, Randolphe Harte." Odpověděla mu rázně matka, "Všechno jde, jak má, tak radši běž, ať zase nepřijdeš k úhoně, jako minule." Randolph přikývl a nejistě se usmál na svou ženu. Poté vycouval ze dveří a spěchal zase do hospody.
Rachael se pousmála. "Zatím se drží dobře."
Ale matka jí oponovala: "Všichni víme jak dopadl minule a předminule, letos nečekám žádný rozdíl. Trocha krve a jde k zemi."
Ve tři odpoledne bylo stále vše při starém. I Shelley začínala být netrpělivá, což se poznalo podle toho, jak do sebe neustále lila čaje. A běhala na záchod.
"Je všechno v pořádku? Nemělo by to už začít?" ptala se Rachael.
"Dává si na čas, to je všechno, buď v klidu a dýchej."
"Už si to pospíšilo, je to tu." Náhlý stah Rachael překvapil a vyhrkly jí slzy.
"Dobře, tak zhluboka dýchej, za chvíli to přejde. Budeme potřebovat vodu. Hned jí přinesu."
Bolest se vrátila a Rachael zatnula zuby. "Tak už polez."
Shelley se vrátila s vědry horké vody a řekla: "Máš za sebou dvě děti, tohle půjde rychle."
Kolem jedenácté v noci byla Rachael červená jako rajče a mokrá jako by právě vylezla z potoka. "Neříkala jsi, že to půjde rychle?"
"Tomu dítěti se vůbec nechce ven, vidím hlavičku ale vůbec se nechce hnout, nejradši bych ti zatlačila na břicho aby to vyskočilo ven. Budu tam muset šáhnout, promiň."
"Ne. Cítím že se hýbe, už to bude."
"Tlač."
"Mlč."
"Už leze, ramínka, bříško, už je venku."
Dveře se s lomozem otevřeli a dovnitř vpadl Randolph. Stačil mu jeden letmý pohled na celou situaci a rázem měl oči sloup a padl k zemi.
"Co sem to vychovala, stačí trocha krve a hned se to skácí. Máš dalšího chlapečka, Rachael."
Shelley očistila miminku dýchací cesty a to začalo rázem křičet. Pak na dvou místech zaškrtila pupeční šňůru a přestřihla ji. Pyšně se usmála a podala chlapce Rachael.
"Je trochu hubenější, než bych čekala po 17hodinovém porodu, ale bude to kus chlapa."
"17 hodin? Tys mi dal kluku jeden. Jakpak tě pojmenujeme?"
"Ty ještě nemáš jméno?"
"Má ho Randolph, ale myslím že ho nebudeme budit. Tentokrát ti dám jméno já."
"Co třeba Henry? Nebo Hugo? Nebo Humprey?"
"Řekla jsem já, Shelley."
"Tak promiň, a jaké si tedy vybrala?"
"Horatio."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Roman Roman | 27. března 2007 v 12:54 | Reagovat

Hustýýý! Těším se na pokračování! Možná jsme u zrodu veliké knihy! ;-)

2 Leia Leia | 7. července 2007 v 9:01 | Reagovat

pokud jo, tak si zamluvuju prvni vydani i s podpisem autora, protoze to vypada na velmi povedeny pribeh :)

3 Olča Olča | 23. září 2008 v 11:14 | Reagovat

Vypadá to moc zajímavě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama