Štědrovečerní nadílka, sága pokračuje...

24. prosince 2008 v 17:37 | Jakub Jezdinský |  Povídky
Zdravím všechny, ty stále, co sem každý den chodí a vyhlížejí nějakou změnu, nebo krátké literární dílo, ale i ty, co sem zabloudili náhodou a už hledají nekratší cestu pryč… Stala se mi nemilá věc… a totiž to, že jsem si nainstaloval Oblivion. (Pro ty, kdo nevědí, tak to je počítačová hra. Neskutečně brilantní a návyková božská a parádní počítačová hra). No, a teď když mám Oblivion v počítači tak nedělám nic jiného. Už je to asi týden a já se od toho ještě neodtrhl. Dokonce i teď, když tohle píšu, tak mi pořád někde v hlavě hlodá myšlenka na to, že bych si ještě mohl na chvilku zahrát, dokončit ten quest pro Cech bojovníků a dovraždit ty gobliny v jeskyni… ach jo. To budou kvalitně strávené Vánoce… no jo… oni už jsou Vánoce.
Takže Vám všem přeju Veselé Vánoce a šťastný Nový rok
… protože, vy si to na rozdíl ode mě, určitě zasloužíte.
Bum. to je vše, do nového roku vám můžu slíbit… ale, nic slibovat nebudu. Snad se jen budu snažit víc psát a míň pít. A že co nejrychleji dohraju ten Oblivion. Aby sem se zase stal užitečným členem společnosti. A ano, udělám na blagu nějaké změny (blag tam je naschvál… líbí se mi to) a budu se o něj víc starat a dávat sem nové povídky. Třeba zrovna teď. Je čas na Vánoční povídku…a pozor… budu v ní vystupovat i já! Bavte se a mějte se fajn.
Bylo tak kolem čtyř hodin ráno a Česká republika byla zahalená tmou a chystala se na brzké svítání.
Nebem prosvištěla zářivá čára a světelnou rychlostí se řítila směrem ke Krkonoším. Do jednoho malého města. Pomalu zpomalila a vypadalo to, že se to chystá přistát. Konečně bylo rozpoznatelné, co to vlastně je. Byly to saně. Létající saně tažené dvanácti soby. (jednomu z nich svítil nos). A v saních seděl samozřejmě Santa Claus. Oblečený ve svém trademarkovém rudobílem oblečení pozorně hledal místo, kde přistát. Zavelel znělým hlasem svoji hlášku ho-ho-ho a sobi se snesli a přistáli na střechách jednoho řadového domku v jednom malém městě. Santa popadl pytel a vyhlídl si jeden komín. Ten se kouzlem zvětšil, aby se jím Satan... tedy Santa mohl snadněji protáhnout.
Vevnitř pozorně poslouchal, jestli ho někdo zaslechl, nebo se mu vloupání podařilo bez problémů. Pak si však uvědomil, že někdo v domě nespí. Ohlédl se, a spatřil jednoho mladíka, jak sedí nad svým laptopem, v uších sluchátka a duchem nepřítomný.
Santa mu poklepal na rameno.
"Proč tak pozdě večer ještě nespíš, Jezďo?" zeptal se mladíka.
"Pozdě? Vždyť jsou sotva čtyři ráno." odpověděl Jezďa.
"Ano, co to vůbec děláš?"
"Píšu jednu ze svých povídek, Santo. Co ty tu vlastně děláš? Já na tebe nevěřím."
"To je sice možné, ale já existuji. Přivezl jsem ti speciální dárek."
"Pro mě?"
"Přesně tak, Jezďo. Protože si v minulém roce vypil nejvíce koly v Česku…"
"Cože, já? To není možné. Zase tolik jí nepiju." řekl Jezďa a napil se koly.
"Můžeš mi věřit, nebo ne. Na tom nesejde. Přivezl jsem ti speciální dárek od firmy, která tuhle kolu vyrábí, a jen tak mimochodem i vytvořila mě. Že to už je ale let."
"Co je to za dárek?" zeptal se Jezďa dychtivě.
Santa už pro něj šahal do pytle, když tu se celá místnost rozzářila zlatým světlem.
Objevil se Ježíš.
"Zadrž Santa Clausi!" pronesl znělým hlasem, trénovaným zpěvem kostelních chórů.
"Ježíš." řekl chladně Santa.
"Buďte zticha," osopil se na ně Jezďa, "Probudíte celej barák. Co si myslíte. Vlezete mi sem oba dva bez pozvání a děláte tady bordel. Buďte alespoň potichu!"
"Omlouvám se drahý Jezďo. Za trest si poté odříkám dvěstě zdrávas marií." řekl Ježíš.
"Na to se vykašli a řekni mi, co tady děláš?" zeptal se už celkem vytočený Jezďa.
"Musím zastavit Santu, kdyby ti předal dárek, tak by vážně porušil smlouvu o rozdělení zemí na Vánoce, kterou jsme uzavřeli spolu a ještě s Dědou Mrázem a dalšími. Nastal by chaos a celá Země by mohla explodovat."
"Aha."
"To je nesmysl, Ježíši," odporoval mu Santa, "moc dobře to víš, Země by přežila, ty jen nechceš ztratit svůj vliv nad ČR."
"Lžeš." řekl Ježíš, ale začervenal se.
"A dost." řekl Jezďa, "Tohle může vyřešit je duel se světelnými meči." Shýbl se pod postel a z lepenkové krabice každému podal jeden světelný meč.
"Ale předtím se tě na něco potřebuji zeptat Ježíši. Můžeš si uvařit tak horkou ovesnou kaši, že by si ji sám nesnědl?" ptal se Jezďa.
"Aha. To si slyšel v Simpsnových. Nemohu ti odpovědět, protože by došlo k paradoxu a celý vesmír by byl vtáhnut do paradoxové černé díry a byl by zničen." odpověděl Ježíš.
"Aha."
"Zase ti lže." vykřikl Santa.
"Nelžu." vyprskl Ježíš a zazněl ten známý zvuk, když někdo aktivuje světelný meč. Santa tasil i ten svůj. Pokoj prozářila záře dvou paprsků. Jezďa se raději schoval pod stůl. Sám už zažil spoustu soubojů se světelnými meči a věděl, že tohle bude bolet.
Santa zařval a máchl mečem Ježíšovi po krku, ten výpad zablokoval a rychle švihnul S. po noze. Ten na poslední chvíli udělal salto a přeskočil ho. J. švihal mečem jako pominutý a S. měl co dělat aby všechno vykryl. Konečně udělal chybu a J. ho sekl do paže. S. zařval bolestí a výpadem probodl J. rameno. Santovi tekla z rány coca-cola a Ježíšovi víno.
Chvíli tam stáli a zhluboka dýchali, jen se pozorovali. Pak oba dva vykřikli a rozeběhli se na sebe. Světelné meče zabzučely a oba dva se navzájem prošpendlili. Ježíš i Santa padli na zem mrtví. Santa se rozložil a zbyla po něm jen mastná kolová skvrna. Ježíš se proměnil ve figurínu z chleba a vína.
"No, kurva." řekl Jezďa a vylezl z pod stolu. Uždíbl si kus Ježíše a ochutnal ho.
"Oba dva jsou mrtví. A je to jen moje vina. To znamená, že to je všechno na mě. Nemůžu nechat děti na celém světě bez dárků."
Jezďa si vzal teplý kabát, popadl Santův pytel a vylezl komínem na střechu. Sobi se mu poklonili, jako jeho novému pánovi. On si nastopil do saní a pohlédl na horizont.
"Osud celého světa je v mých rukou." řekl…
Jezďa se z trhnutím probudil. Zase usnul u počítače. Klávesnici měl otlačenou do tváře. Otřel si pot z čela.
"Zatraceně, musím přestat pít tolik koly."


Tak Veselé Vánoce všem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janulka Janulka | 24. prosince 2008 v 23:03 | Reagovat

Luxus jako vždy ;) jen by to mohlo skončit jinak než, že to byl sen :-p třeba já bych teď docela ráda věřila, že ty budeš nový guru vánoc :) hihi dobrou noc a krýsný svátky ;) Jezdítko

2 Jezďa Jezďa | Web | 24. prosince 2008 v 23:21 | Reagovat

Třeba to nebyl sen... třeba se večer prosoukám komínem... jo, netopte prosím...

3 Auril Auril | Web | 14. ledna 2009 v 19:29 | Reagovat

Pravda, je dost dlouho po Vánocích, ale tahle tvoje nadílka... Já asi nemám slov... z té tvé povídky se mi zauzloval mozek nebo co :) Hele výborná, pobavil jsi mě.

4 Terry Terry | 2. září 2009 v 9:00 | Reagovat

No vypadá to že to tady umřelo. datapoint.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama